Özel Ağaçlandırma Başvuruları Başladı

2020 Eylül ayı özel ağaçlandırma çalışmaları için başvurular 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle başladı.

Bozuk orman alanlarının ağaçlandırılarak ekonomiye kazandırılması amacıyla yapılan özel ağaçlandırma çalışmaları için başvurular bugün başladı.

Bilindiği üzere yapılan düzenleme ile birlikte artık ormanlık alanlarda şahıs ve şirketler tarafından özel ağaçlandırma yapılabiliyor. Yılda iki kez Nisan ve Eylül aylarında özel ağaçlandırma başvurusu yapılıyor. Başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor.

Başvuruya Kapatılan Yerler

Orman Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz gün bir duyuru yaparak 2020 Eylül dönemi için bazı illerin özel ağaçlandırma başvurusu kapsamından çıkarıldığını belirtti.

Buna göre İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Manisa illerinin tamamı; Mersin Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Mersin, Erdemli, Silifke ve Bozyazı Orman İşletme Müdürlükleri; Antalya Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Konyaaltı, Alanya, Antalya, Gazipaşa, Kaş, Manavgat ve Taşağıl Orman İşletme Müdürlükleri; Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Aydın, Nazilli, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Muğla ve Dalaman Orman İşletme Müdürlükleri 2020 yılı Eylül ayı özel ağaçlandırma ve özel imar ihya müracaat döneminde başvurulara kapatıldı.

 

 

“Özel Ağaçlandırma Başvuruları Başladı” için bir yorum