OGM, Ücretsiz Fidan Dağıtımına Devam Ediyor

Orman Genel Müdürlüğü(OGM), vatandaşlara orman sevgisi ve doğa bilinci kazandırmak amacıyla her yıl ücretsiz fidan dağıtıyor. Dağıtılan fidanlar kamuya açık alanlarda dikilerek daha yeşil bir çevre amacına hep birlikte ulaşılıyor.

Bu yıl koronavirüs yaşandığı için insanlar evde kalıyor. Buna rağmen evde kalan vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı. Giresun Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Ordu Orman İşletme Müdürlüğü ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin adet mavi ladin, batı ladini ve diğer ibreli tür fidanları ücretsiz olarak dağıtıldı.

Boylu fidanları teslim alan vatandaşlar, Orman Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederek doğayı en çok özledikleri bugünlerde bedelsiz fidan dağıtımından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

OGM’den yapılan açıklamada, ‘’Bu yıl bilindiği üzere bir süredir tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşlarımız yetkili makamlardan yapılan çağrılara titizlikle uyarak zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaktadırlar. Tüm vatandaşlarımız her ne kadar ağaçları, ormanı ve doğayı özlemiş olsalar da devletimizin aldığı tedbirler sayesinde çok yakında yeniden doğaya kavuşacağımıza olan inancımız tamdır’’ denildi.

“OGM, Ücretsiz Fidan Dağıtımına Devam Ediyor” üzerine 28 yorum